Lis 202020
 

21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.
Powstał on w 1973 roku w Stanach Zjednoczonych pod nazwą World Hello Day, jako odpowiedź na konflikt pomiędzy Egiptem, a Izraelem.
Obecnie Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień jest obchodzony w ponad 180 krajach i ma nieco inny wymiar – mniej polityczny, a bardziej społeczny.
Jego cele są proste:
– uwrażliwianie ludzi oraz wzbudzanie w nich pozytywnych emocji,
– zachęcanie do dialogu międzypokoleniowego,
– wyrażenie protestu przeciwko nienawiści, antypatii i nietolerancji.

We współczesnym świecie takie cechy, jak przychylność wobec siebie, uczynność, sympatia zdają się znikać z codziennych zachowań. Aby temu przeciwdziałać, musimy pamiętać, że wzajemny szacunek i otwartość na drugiego człowieka przynoszą natychmiastowe rezultaty – sprawiają, że to, co robimy daje nam większą satysfakcję i motywuje do dalszego działania. Szanując bowiem cudze starania, sprawiamy, że inni doceniają i szanują nasze.

Jak możemy świętować ten dzień?
Najlepiej uśmiechnąć się do drugiego człowieka, powiedzieć miłe słowo, przesłać ciepłe spojrzenie. Słowa: Dziękuję za to że jesteś, Wszystkiego dobrego czy Miłego dnia – to proste, znane wszystkim zwroty, dzięki którym możemy mieć pewność, że wywołają radość i uśmiech u innych. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy innym, wraca do nas z nawiązką.

Mały Samorząd Uczniowski z opiekunami,
Samorząd Uczniowski klas IV-VIII z opiekunami.

 Posted by at 16:55

Sorry, the comment form is closed at this time.