Spotkanie z gościem

19 kwietnia 2013r. na świetlicy odbyło się spotkanie z gościem. Był to Maciej Durak, który od wielu lat trenuje capoeiro. Opowiadał on o historii powstania tej sztuki walki połączonej z tańcem, później nauczył prostej piosenki brazylijskiej, a na końcu odbył się pokaz jego umiejętności. Największą atrakcją dla dzieci była możliwość nauczenia się kilku prostych kroków. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego dnia w galerii.

Konkurs plastyczny "Zwiastuny wiosny"

W marcu nasze dzieci wzięły udział w konkursie "Zwiastuny wiosny", gdzie zdobyły wyróżnienia. Zapraszamy do galerii.

Karanwał 2013

12 lutego 2013r. w naszej świetlicy odbył się bal karnawałowy. W tym roku "biletem wstępu" były opaski na głowę, które dzieci przygotowały sobie na zajęciach plastycznych. Podczas zabawy odbyło się kilka konkursów oraz nauka tańcy integracyjnych. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

Wspólne kolędowanie

grudzień 2012
21 grudnia świetlicę szkolną odwiedziła Małgorzata Czekierda, która wraz z dziećmi przy akompaniamencie gitary śpiewała kolędy i pastorałki. Spotkanie z gościem wywołało dużo radości i uśmiechów na twarzach dzieci oraz w miły sposób wprowadziło wszystkich w okres Bożego Narodzenia. Zdjęcia można obejrzeć w naszej galerii.

Przygotowania do kiermaszu

listopad/grudzień 2012
Jak co roku, grudzień upływa nam na przygotowaniu świątecznych ozdób, które zostaną wystawione na sprzedaż podczas kiermaszu, tradycyjnie organizowanego przed świętami Bożego Narodzenia.

Międzyszkolny konkurs plastyczny "Jesienna Pani"

Październik 2012
"Jesienna Pani" to kolejny międzyszkolny konkurs plastyczny w którym nasze podopieczne zdobyły I i II miejsce oraz wyróżnienie. Prace konkursowe można obejrzeć w galerii.

Międzyszkolny konkurs plastyczny "Barwy jesieni"

wrzesień 2012
Rok szkolny 2012 rozpoczęliśmy od międzyszkolnego konkursu "Barwy jesieni" organizowanego przez SP nr 2 w Krakowie. Spośród sześciu wysłanych prac, jedna z nich została nagrodzona I miejscem. Zapraszamy do galerii.

1 czerwca 2012
Z okazji Dnia Dziecka, podopieczni naszej świetlicy wzięli udział w zabawach specjalnie przygotowanych na tą okazję. Motywem przewodnim byli "Piraci", dlatego kilka dni wcześniej dzieci przygotowały specjalne czapki pirackie. Zdjęcia z tego dnia można obejrzeć w galerii.

Międzyszkolny konkurs plastyczny "Ozdoby Wielkanocne" organizowany przez nasze świetlice

Kwiecień 2012.
W kwietniu nasze świetlice podjęły się organizacji Międzyszkolnego konkursu plastycznego "Ozdoby Wielkanocne". Napłynęło wiele prac, w tym również od uczniów naszej szkoły. Po konkursie zorganizowano wystawę - zdjęcia z wystawy są do obejrzenia w galerii.

Kolejny sukces w międzyszkolnym konkursie "Wiosna, wiosna, ach to ty..."

Marzec/Kwiecień 2012.
Dzieci, chętne do wzięcia udziału w konkursie, zostały zapoznane z kilkoma wierszami o tematyce wiosennej, następnie miały wykonać ilustrację do wybranego zdjęcia. Na konkurs zostało przygotowanych 7 prac, 2 z nich dostały nagrody - I oraz III miejsce. Zdjęcia prac można obejrzeć w naszej galerii.

Sukces w Międzyszkolnym konkursie "Rajski Ptak"

Marzec 2012.
Następny konkurs, w którym wzięło udział kikloro naszych podopiecznych, to konkurs "Rajski Ptak". Dzieci wykonywały na świetlicy kolorowe ptaki z bibuły oraz metodą haftu. Zdobyliśmy nagrodę oraz wyróżnienie. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Międzyszkolny konkurs plastyczny "Kotylion Karnawałowy"

Luty 2012.
W lutym, chętne dzieci wykonały kotyliony, które zostały wysłane na międzyszkolny konkurs plastyczny organizowany przez SP nr. 97 w Krakowie. Prace naszych dzieci zdominowały konkurs - zdobyliśmy aż dwa pierwsze miejsca, II miejsce oraz wyróżnienie. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym. Efekt prac można zobaczyć w naszej galerii zdjęć.

Wojewódzki konkurs "Origami 3D - Papierowa Rzeźba"

Styczeń 2012.
Miesiąc styczeń upłynął w świetlicy, oprócz przygotowań do zabawy karnawałowej, na wykonywaniu prac biorących udział w konkursie origami. Powstały 3 piękne i bardzo pracochłonne rzeźby z origrami modułowego. Wysiłek dzieci został doceniony - prace zostały nagrodzone. Konkurs zorganiozował Młodzieżowy Dom Kultury, ul. 29 Listopada 102.
Autorów i ich prace można podziwiać w naszej galerii.

Karnawał w świetlicy

Styczeń 2012.
Dnia 24.01.2012 roku odbyła się zabawa karnawałowa dla dzieci ze świetlicy "Wyspa Dzieci". W tygodniu poprzedzającym zabawę każde dziecko mogło wykonać maskę w czasie pobytu w świetlicy - maska taka była warunkiem uczestnictwa w proponowanej zabawie karnawałowej. W czasie zabawy odbyły się liczne konkursy - nagrodą było pomalowanie twarzy. Zdjęcia z zabawy karnawałowej są do obejrzenia w naszej galerii.